Новости Вести Elitte Sofa

MUNICH - Ексклузивен италијански микрофибер отпорен на дамки и течности

0 Comments
4254

За оние кои преферираат гарнитура од микрофибер, „Елитте СОФА“ ви го претставува новиот тип на микрофибер отпорен на течности и дамки. Несаканите дамки се отстрануваат со влажна крпа, а дамките од вино или кафе се минато, дури и ако се одлучите за најсветлата нијанса.

Било која гарнитура од асортиманот на „Елитте СОФА“ може да се изработи во овој тип на микрофибер, кој има антибактериски и антиалергиски својства. 

ТЕСТ МЕТОДРЕЗУЛТАТ
Цврстина на истегнувањеEN ISO 13934-11276 N | 19.6 % ; 998 N | 33.5 %
Отпорност на ширењеEN ISO 13937-372,9 N ; 49.9 N
Отпорност на пропаѓање кај штеповиEN ISO 13936-32,3 mm; 2.0 mm
Тест на триењеEN ISO 12947-1,2> 40.000
ЛупењеEN ISO 12945-24-5
Издржливост на светлинаEN ISO 105-B024-5
Издржливост на триењеEN ISO 105-X12Суво:5, Влажно:4-5
Запалливост (цигара)Поминат


Начин на оджување: 

- За да ги елиминирате дамките, чистете ја дамката директно со влажна крпа и/или со неутрален детергент.

- За да ја отстраните прашината предлагаме да користите правосмукалка со нежна четка.

- Може да се пере на рака, на максимум 40 степени. Се пегла на умерена температура до 150 степени Целзиусови. Поднесува и суво перење.

*ЗАБЕЛЕШКА: Можно е да постои разлика во боите прикажани на сајтот со реалната боја на производот. 

Last Modified: Wednesday 02 December 2015 21:09
Related Articles: ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! 8 предлози за тренди софи/гарнитури за 2019 година ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА ​Елит СОФА е победник на изборот за најдобро аранжиран излог со мебел со италијански дизајн САЕМ за мебел 2018 во салонот на Елит СОФА Сите софи на попуст од -20% во повеќето штофови и микрофибер ​Ролер - софа која за неколку секунди се претвора во спална Трендови за 2018: Керамички маси отпорни на гребење, топлина и дамки ТРЕНДОВИ за 2018 : Мебел во темно сина боја ​SmellRes микрофибер отпорен на мириси и дамки наменет за новата генерација мебел