Новости Вести Elitte Sofa

„Елит СОФА" повторно учесник на најголемиот интернационален саем за мебел во Германија

0 Comments
5853
13 Jan 2017

Компанијата „Елит СОФА“ и оваа година, трета по ред,  рамо до рамо со најдобрите светски производители на мебел, ќе ги претстави своите ексклузивни софи и гарнитури пред посетителите на најголемиот интернационален саем кој се одржува во Келн, Германија.

На саемот кој трае од 16 до 22 јануари 2017-та, претставници на компании за мебел од целиот свет ќе имаат можност одблиску да се запознаат со моделите, материјалите и квалитетот на производи кои ги нуди „Елит СОФА“.

Spalna Emilia

Овој саем е одлична можност за претставување на квалитетна линија производи со италијански дизајн пред посетителите, потенцијални деловни партнери од целиот свет. Изминативе години интензивно пласираме производи во повеќе земји од светот, а овој саем е вистинска можност за продлабочување на соработката и почнување нова со многу компании за мебел.. Најголем дел од посетителите знаат да препознаат добар производ, токму затоа по трет пат сме дел од ова големо случување во индустријата за мебел“, велат од менаџментот на „Елит СОФА“.

baxter

Годинава компанијата ќе претстави неколку нови модели од својата производсвтена програма, кои за потрошувачите во Македонија ќе бидат претставени и на Саемот за мебел во Скопје, кој годинава ќе се одржи кон крајот на месец март.

0.0
Last Modified: Friday 13 January 2017 12:30
Related Articles: Саем за мебел во салонот на Елит СОФА 8 предлози за тренди софи/гарнитури за вашата дневна соба Округли теписи во природни материјали – тренд што мора да го имате дома! ЈАНУАРСКИ АКЦИИ: Гарнитура Феникс и маса АРИЈА на -20% попуст Ексклузивни керамички маси отпорни на гребење, топлина и дамки ​САЕМСКА АКЦИЈА: Сите гарнитури во штоф на -25% попуст! ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! ​Салонски САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2019 во Elitte SOFA ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА ​Елит СОФА е победник на изборот за најдобро аранжиран излог со мебел со италијански дизајн
Cologne elitte sofa IMM sofa Келн саем

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.