Новости Вести Elitte Sofa

Одберете мебел во кожа од EPIC COLLECTION - пријатна и мека кожа со винтиџ ефект

0 Comments
2704

Откријте една сосема поинаква текстура, боја и дизајн на колекцијата на кожи ЕПИК во која може да се изработи било кој модел од производствената палета на Елит СОФА.

Мека, пријатна, еластична и луксузна на допир, колекцијата ЕПИК е топла, со природна завршница и со винтиџ ефект, достапна во светла и енергична палета на бои, и привлечна за било кој модел на софа или гарнитура во 12 различни нијанси.

Со својата мекост, совршено се обликува врз формата на секој модел, додека истовремено ви дава пријатно и топло чувство при допир со Вашата кожа.

Природна, анилна телешка кожа со специјална завршница која дава ефект на кадифе при допир, а на изглед зрачи со раскошен ефект на софистицираност и елеганција.

untitled

Технички спецификации:

Говедска кожа | Потекло: Азија

Тип на кожа: Half-grain / Анилин

Текстура: Natural / Vintage

Мека на допир, винтиџ ефект, рачна обработка

Дебелина: 1.2 – 1.4 mm

Штавење: со употреба на соли од хром

Боење: со употреба на пигмент

tehnicka-spec-1

0.0
Last Modified: Friday 16 September 2016 10:06
Related Articles: ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! ​Салонски САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2019 во Elitte SOFA 8 предлози за тренди софи/гарнитури за 2019 година ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА ​Елит СОФА е победник на изборот за најдобро аранжиран излог со мебел со италијански дизајн САЕМ за мебел 2018 во салонот на Елит СОФА Округли теписи во природни материјали – тренд што мора да го имате дома! Сите софи на попуст од -20% во повеќето штофови и микрофибер ​Роденденски попусти во Елит СОФА до -40% ​Ролер - софа која за неколку секунди се претвора во спална
EPIC leather Елит СОФА Кожа мебел

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.