Новости Вести Elitte Sofa

Округли теписи во природни материјали – тренд што мора да го имате дома!

0 Comments
3954
16 Feb 2018

За да заокружите целина од беспрекорно уреден дом најдобро ќе ви помогне округлиот тепих – вистински тренд во уредувањето на домовите! Повеќе поради естетика , но делумно и поради функционалност – округлите теписи можете да ги поставите буквално во секоја просторија од домот, почнувајќи од ходникот, па во дневната соба, трпезаријата, спалната или бањата. Достапни се во неколку димензии, со дијаметар од 100, 150 и 200 см.

28176210_10156873198403265_243478383_n

Оние најмалите се идеални за покрај креветот или за во бањата, а поголемите можете да ги сместите крај гарнитурата во дневната соба или под масата во трпезаријата.

Она што ги прави овие теписи толку прекрасни се природните материјали во кои се изработуваат и самата нивна природна текстура.

Ви претставуваме неколку модели на округли теписи кои можете да ги порачате во Елитте СОФА,а можете да ги погледнете во галеријата подолу:

COOS Carpet – Волнен тепих со дијаметар 150 см во црно-бело боја. Овој дизајн е лесно вклоплив со повеќето ентериери.

CECILE Carpet – Изработен од јута, задржувајќи ја природната боја, со принт во црна или бела боја, дијаметар 100 см. 

CHEER Carpet – Овој тепих е со дијаметар 150 см, во природна боја и црн принт, може да биде одличен во комбинација со помалата варијанта од 100 см

COLOR Carpet – Доколку ви треба да додадете малку боја во просторот, овој тепих со прекрасна зеленикава нијанса е идеален избор. Има и супер димензија од 150 см со што лесно може да се смести било каде. Изработен е од памук што го прави неодоливо мек и пријатен.

DAY Carpet – Плетен памучен тепих со дијаметар од 100 см, во интересна кафено-сива нијанса. Поставете го под клуб масичка или крај вашата омилена фотелја.

FOXY Carpet – Уште еден тепих со кој ќе додадете боја во просторот. Изработен од памук со димензија од 150 см, овој модел е одличен и за во детска и тинејџерска соба.

COSM – Како дизајн овој тепих е доста атрактивен на најпопуларните сајтови за уредување на ентериерот. Има дијаметар од 150 см и е изработен од јута. Дефинитивно ќе ја збогати секоја просторија.

SAMY – едноставен и непогрешлив модел, кој доаѓа во неколку бои и димензии – 100, 150 и 200 см. Одберете неутрална боја покрај вашата  софа во разиграна боја, или пак одберете мултуколор кој ќе даде живост во едноличниот простор.

0.0
Last Modified: Monday 14 September 2020 16:01
Related Articles: Ексклузивни керамички маси отпорни на гребење, топлина и дамки ​САЕМСКА АКЦИЈА: Сите гарнитури во штоф на -25% попуст! ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! ​Салонски САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2019 во Elitte SOFA 8 предлози за тренди софи/гарнитури за 2019 година ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА САЕМ за мебел 2018 во салонот на Елит СОФА Сите софи на попуст од -20% во повеќето штофови и микрофибер ​Роденденски попусти во Елит СОФА до -40% ​Ролер - софа која за неколку секунди се претвора во спална
јута ново теписи теписи од јута трендови

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.