Новости Вести Elitte Sofa

Трендови за 2018: Керамички маси отпорни на гребење, топлина и дамки

0 Comments
3913
02 Dec 2017

Најновиот тренд кај уредувањето на трпезарискиот простор се маси со керамичка површина врз основа од стакло, а со изглед на луксузен мермер. Ваквите трпезариски маси можат да бидат дел од сите прослави, ручеци и забави, а сепак да останат чисти и без никакво оштетување. 

Технологијата постојано го менува начинот на животот, па затоа запознајте ја најновата иновација која ја комбинира убавината на мермерот и издржливоста на керамиката, преку ексклузивните трпезариски маси кои се отпорни на гребење, топлина и дамки.

Во Елит СОФА се достапни неколку модели на трпезариски маси со врвен квалитет и неодолив модерен изглед, изработени од керамичка(порцеланска) површина во повеќе бои и димензии. Повеќето од нив се достапни само по порачка.

Ви ги претставуваме моделите на трпезариски маси кои се опфатени со овој тренд кој дефинитивно ќе го посакате во вашиот дом.

1. Модел NACK фиксна, достапна во димензии 160 см, 180 см и 200 см, 

Боја на ногарки: Црна

Боја на керамичка површина: Светлло кафена, темно кафена

nack2

2. Модел UVE фиксна, достапна во димензии 180 см и 200 см,

Боја на ногарки: Сребрена, Бела

Боја на керамичка површина: Бела, светло кафена, темно кафена

uve2

3.Модел BOGEN фиксна, достапна во димензии 90*90, 140*90, 160*90

Можни бои: Светло сиви ногарки со светло сив порцелан и кафеаво/сиви ногарки со кафеаво/сив порцелан.bogen-table-1

bogen-table-2

4.Мoдел RENNA фиксна 160 см, 220 см

Боја на ногарки: Сиво-кафена

Боја на керамичка површина: Сиво-кафена

renna2renna58

5.Модел ARYA фиксна, димензии 160 см, 180 см, 200 см

Боја на ногарки: Сребрена, Бела, Црна

Боја на керамичка површина:Бела, темно сива, кафеава arya3arya1arya2

6.Модел ATTA, на отварање, димензии 120(180)*80, 140(200)*90, 160(220)*90

Боја на ногарки: Бела, Светло сива, Темно сиваБоја на керамичка површина: Бела и повеќе нијанси на сива и кафеава боја.

atta1

За дополнителни информации и порачки ве молиме посетете го нашиот салон или контактирајте не' на некој од начините наведени во категоријата КОНТАКТ.

0.0
Last Modified: Saturday 02 December 2017 14:38
Related Articles: ​САЕМСКА АКЦИЈА: Сите гарнитури во штоф на -25% попуст! Нова колекција ексклузивни клуб масички ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! ​Салонски САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2019 во Elitte SOFA 8 предлози за тренди софи/гарнитури за 2019 година ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА ​Елит СОФА е победник на изборот за најдобро аранжиран излог со мебел со италијански дизајн САЕМ за мебел 2018 во салонот на Елит СОФА Сите софи на попуст од -20% во повеќето штофови и микрофибер ​Ролер - софа која за неколку секунди се претвора во спална
2018 керамика маси мермер порцелан трендови Трпезарии

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.