Новости Вести Elitte Sofa

Трендови за 2018: Модерни и елегантни клуб масички од проѕирно стакло

0 Comments
7654
30 Nov 2017

Клуб масичките , после гарнитурата, го имаат главното место во дневната соба. Традиционално, тие се појавиле поради потребата на неа да се стават пијалаците, стапалата, или ситни предмети, весници и слично. Но, како што се наближува 2018-та година, забележавме дека следната година ни носи вистински пресврт кај  изборот на клуб масичките. Ако претходните неколку години изборот паѓаше воглавно на масички од медијапан, а стаклените масички беа избегнувани, еве го нивното враќање на голема врата!

   burano table  

Транспарентните стаклени масички лесно се претопуваат во секој простор, даваат елеганција и одговараат буквално со било кои бои.

Одберете клуб масичка од квалитетен производител со солидна дебелина на стаклото. Ви ги препорачуваме стаклените масички „БУРАНО“ од Елит СОФА кои доаѓаат во неколку слични модели. Дебелината на стаклото изнесува од 10 до 12 мм и безбедни се дури и за мали деца поради беспрекорно обработените рабови. Трите модели достапни во нашиот салон се следните:

Burano C943C07

Burano 506109TRA

Burano C536C07

А еве неколку примери како моделите „Бурано се вклопуваат во модерните ентериери:


0.0
Last Modified: Thursday 30 November 2017 10:37
Related Articles: Округли теписи во природни материјали – тренд што мора да го имате дома! Нова колекција ексклузивни клуб масички ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! ​Салонски САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2019 во Elitte SOFA 8 предлози за тренди софи/гарнитури за 2019 година ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА ​Елит СОФА е победник на изборот за најдобро аранжиран излог со мебел со италијански дизајн САЕМ за мебел 2018 во салонот на Елит СОФА Сите софи на попуст од -20% во повеќето штофови и микрофибер ​Роденденски попусти во Елит СОФА до -40%
ентериер Клуб маса модерни домови стакло уредување

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.