Новости Вести Elitte Sofa

Внесете доза луксуз во домот со гарнитура во HOLLYWOOD плиш

0 Comments
5153
18 Oct 2017

Популарноста на мебел во плишан материјал се враќа на голема врата во уредувањето на модерните ентериери. Плишот е материјал кој зрачи со топлина, а парче мебел во ваков материјал ќе внесе вистински луксуз, богатство и гламур во секој ентериер.

Плишаните материјали се прелеваат при допир, и нивната боја се менува во зависност од аголот под кој ги гледате, и зависно од моменталната светлина. Но токму тоа дава прекрасен сјаен ефект и зрачи со посебна убавина.

Од плишаните материјали во Елитте СОФА можете да го најдете HOLLYWOOD микрофиберот, чија главна карактеристика е тоа што неговите микровлакна ги одбиваат дамките и го прават чистењето и одржувањето на вашиот мебел многу лесно и едноставно. Софа, гарнитура или фотелја во плишан материјал прават дневната соба да изгледа луксузно, благодарение на диксретниот сјаен ефект кој може во голема мера да ја осветли просторијата.

baba8560937abfc59bc278aba3eb2274

Освен што е привлечен на изглед, она што всушност ве тера да се вљубите во HOLLYWOOD е првиот допир со овој одличен микрофибер. Неговата мека текстура е толку пријатна што посакувате да ја чувствуваате таа нежност секојдневно. Со оглед на тоа што сите производи од асортиманот на Елит СОФА може да се изработат во овој материјал, можете да си одберете гарнитура, фотелја, лежај или трпезариски столици во една од многуте  нијанси на плишот HOLLYWOOD.

Holivud1

5.0
Last Modified: Wednesday 18 October 2017 11:57
Related Articles: Саем за мебел во салонот на Елит СОФА 8 предлози за тренди софи/гарнитури за вашата дневна соба Округли теписи во природни материјали – тренд што мора да го имате дома! ЈАНУАРСКИ АКЦИИ: Гарнитура Феникс и маса АРИЈА на -20% попуст ​САЕМСКА АКЦИЈА: Сите гарнитури во штоф на -25% попуст! ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! ​Салонски САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2019 во Elitte SOFA ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА ​Елит СОФА е победник на изборот за најдобро аранжиран излог со мебел со италијански дизајн САЕМ за мебел 2018 во салонот на Елит СОФА
Hollywood микрофибер плиш

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.