Производи Палета на производи на Елитте Софа

Viewing All Project

Panama

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 209 см, Двосед - 175 см, Фотелја - 115 см, Висина - 75/170 см, Длабочина 88 см

Paradise

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 206 см, Двосед - 176 см, Фотелја - 112 см, Висина - 93 см, Длабочина - 94 см

Plano

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 232 см, Двосед - 171 см, Фотелја - 110 см, Висина 80 см, Длабочина - 92 см. АГОЛНА: 240 х 240 см, 300 х 300 см, 240 х 300 см

Sedona

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 225 см, Двосед - 195 см, Фотелја - 129 см, Висина 81 см, Длабочина - 88 см

Serento

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 203 см, Двосед - 168 см, Фотелја - 108 см, Висина - 80 см, Длабочина - 98 см

Tetons

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 197 см, Двосед - 174 см, Фотелја - 113 см, Висина - 90 см, Длабочина - 99 см

Ajs

Лежајот АЈС има едноставен, ненаметлив дизајн кој одлично би се вклопил во модерно уредените спални соби во кои преовладува минималистичкиот стил и правите линии.

Chester

Лежај креиран за луксузно уредување на спалната соба и наменет само за луѓе со дефиниран животен стил. Лежајот Честер најчесто е избор на клиенти кои љубители на безвременскиот квалитет и дизајн. Стотици години наназад, Честер дизајнот ги краси домовите на луѓето кои зрачат со стил, моќ и самодоверба.

Elly

Идеален лежај за мали спални соби кој не зафаќа многу простор, а нуди голем комфорт и ја разубавува спалната соба.

Emerald

Луксузен, елегантен и модерен - лежајот Емералд е наменет за луѓе со префинет вкус и дефиниран стил.

Emilia

Исклучително впечатлив дизајн кој го обожаваат брачните парови, но многу често е и избор на најмладите генерации како единечен лежај. Квалитетните материјали кои се користат и 10 годишната гаранција се показател дека овој лежај ќе можете да го користите со години и години. Можноста за избор на многу бои и материјали, остава место за креативноста на купувачот сам да одреди каков впечаток да остави избирајќи ја Емилија. Пастелните тонови покажуваат нежност и романтика, темните тонови раскош и моќ, а смелите и интензивни нијанси покажуваат уметничка разиграност и младоликост.

Emilia Grande

Лежајот Емилија Гранде е наменет за ексцентричните вкусови кои сакаат да уживаат во луксузот, подалеку од очите на другите. Одбирајќи ја Емилија Гранде како место за секојдневна релаксација, инвестирате долгорочно во Вашето здравје, но и придонесувате Вашиот дом да биде мистерично катче каде љубопитните. Квалитетните материјали кои се користат и 10 годишната гаранција се показател дека овој лежај ќе можете да го користите со години и години.

Gona

Лежај ГОНА - за оние кои знаат точно што сакаат. Дизајн наменет за современите спални соби, и лесно прилагодлив на повеќе стилови. Kвалитетните материјали кои се користат и 10 годишната гаранција се показател дека овој лежај ќе можете да го користите со години и години.

KARINA

Прекрасен нов дизајн наменет за современите спални соби, и лесно прилагодлив на повеќе стилови. Kвалитетните материјали кои се користат и 10 годишната гаранција се показател дека овој лежај ќе можете да го користите со години и години.

Marga

Лежајот Марга ги обединува функционалноста, естетиката и удобноста. Со вградените беспрекорно меки перници на задглавјето, наместени под внимателно одбран агол, Марга е најдоброто место за гледање ТВ или читање книга пред спиење.

Alaska

ДИМЕНЗИИ: 256 х 170 см, 330 х 170 см, Висина - 90 см, Длабочина 98 см

Ashvile

АГОЛНА: 270 х 150 см, 340 х 150 см, 280 х 240 см, 280 х 280 см, 240 х 340 см, 280 х 340 и др.

Avon

ДИМЕНЗИИ: 332 х 183 см , 243 х 163 см, 315 х 163 см и други.

Corona

Достапни димензии за АГОЛНА гарнитура: 310 х 250, 310 х 210, 250 х 210 и други димензии.

Destine

Достапни димензии за АГОЛНА гарнитура: 250 х 250 см, 296 х 296 см, 296 х 250 см

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 9.00 - 19.00

                           сабота 9.00 - 15.00


Салон: +389(02) 26 00 667
info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG