Производи Палета на производи на Елитте Софа

Viewing All Project

Kondo

Табуретка КОНДО изработена во чиста телешка кожа, со димензии 45х45х45 см.

Lanika

Фотелја која е уникатно парче мебел со препознатливиот дизајн на Lanika. Достапна е во кожа/ штоф/ микрофибер.

Oslo

ДИМЕНЗИЈА: 72 х 72 см, Висина - 68 см

Palmer

Палмер релаксирачка фотелја со уникатен италијански дизајн. Комбинација која ја обезбедувана посакуваната релаксација на крајот од работниот ден или за време на викендот. Удобна комбинација која ќе ви овозможи уживање при попладневната дремка, при читање книга или при гледање телевизија. Може да се изработи во повеќе типови и бои на микрофибер. Парче мебел кое ќе стане Ваше омилено место во домот.

Tampa

Perfect armchair to enjoy while watching TV or reading a book.

VALSA Armchair

​ВАЛСА е прекрасна вотелја-клацкалка каква што секој посакува да има во домот. Создадена е за релаксирачки моменти и вистинско уживање.

Andre Armchair

Столица/фотелја која може да стои самостојно во мало катче од просторијата, или заедно со уште една во пар. Може да биде модерна трпезариска столица или замена за мала фотелја.

ARYA Table

Трпезариска маса со ногарки од хромиран метал и плотна од фарбан медијапан, бела боја, мат. Димензија 160 х 90 см.

ARYA Table Porcelain

Прекрасна трпезариска маса со димензија 160x90 , со фарбани метални ногарки во мат бела боја и површина од висока технологија на порцелан со потпора од стакло.

ATTA Porcelain Table

ATTA Маса со порцелан финиш и димензија 120x80 која се отвора до димензија 180х80

Carter Table

​Трпезариска маса со димензија 200 х 100, со ногарки од хромиран метал, мат, и површина од дабово дрво.

Corvette

Трпезариска маса 200 x 90 со рамка и ногарки од дрво и површина со ефект на бетон.

Danai Armchair

Фотелја/ столица изработена во штоф во светло сина нијанса, и дрвени ногарки во натур боја.

EOS Table

Округла EOS трпезариска маса со димензија на дијаметар 120 см. Поради стаклената површина не го оптоварува просторот и дава елегантен впечаток на трпезаријата.

Gina столица

Џина столици - истовремено се класични и модерни, интересни и префинети.

Klam Armchair

Модерна и удобна столица направена со комбинација од дрво и пластика. Одберете бела или транспарентна боја и вклопете ја во било кој дел од домот. Идеална е за ентериери со скандинавски стил на уредување.

Lars Chair

Трпезариски столици со врвна изработка, модерен дизајн и голема удобност.

NACK Table

Трпезариска маса со димензија 180 х 100 см со метални ногарки во црна или бела боја и површина од природно обработено дабово дрво со нерамна завршница за уште поавтентичен изглед.

NILSON Barstool

Шанкерска столица изработена во штоф во сива нијанса, со метални ногарки со финиш-дрво .

TRASS Chair

Удобна трпезариска столица изработена во штоф во седечкиот дел и еко кожа во задниот дел, со метални ногарки.

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 9.00 - 19.00

                           сабота 9.00 - 15.00


Салон: +389(02) 26 00 667
info@elittesofa.mk

Малопродажба: +389 (0)73 215 010
info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG