Производи Палета на производи на Елитте Софа

Viewing All Project

Klam Armchair

Модерна и удобна столица направена со комбинација од дрво и пластика. Одберете бела или транспарентна боја и вклопете ја во било кој дел од домот. Идеална е за ентериери со скандинавски стил на уредување.

Lars Chair

Трпезариски столици со врвна изработка, модерен дизајн и голема удобност.

MYSTERE chair

Елегантна столица од плиш со златни ногарки.

NACK Table

Трпезариска маса со димензија 180 х 100 см со метални ногарки во црна или бела боја и површина од природно обработено дабово дрво со нерамна завршница за уште поавтентичен изглед.

NILSON Barstool

Шанкерска столица изработена во штоф во сива нијанса, со метални ногарки со финиш-дрво .

STAG Barstool black wood fabric

Барски столици со тапацирано седење и дрвени ногарки во црна боја со бакарни детали.

STAG Barstool wood plastic

Барска столица од пластичен потпирач, со меко седење од еко кожа и дрвени ногарки.

TRASS Chair

Удобна трпезариска столица изработена во штоф во седечкиот дел и еко кожа во задниот дел, со метални ногарки.

TUK Chair

Трпезариска столица тапацирана во штоф во неколку бои, со ногарки во природно дрво. Штофот и полнењето се огноотпорни!

TUKKO Armchair

Уникатна столица изработена со метална конструкција и природна кожа со винтиџ ефект. Може да биде дел од трпезаријата или било кој друг дел од просторот. Со минималистичките димензии и луксузниот дизајн, TUKKO вистински ќе го оплемени просторот.

UVE Маса

Трпезариска маса со димензии 180*100 cm

ADDA

Надворешна димензија: 233 х 95 см Димензија на простор за спиење: 205 х 850 см

Alaska

ДИМЕНЗИИ: 265 х 170 см, 330 х 170 см, Висина - 90 см, Длабочина 98 см

Arline

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 233 см, Двосед - 177 см, Фотелја - 126 см Висина - 98 см, Длабочина: 93 см Механизам за кревет може да се вгради во тросед и двосед.

Arvada

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 238 см, Двосед - 182 см, Фотелја - 125 см. Висина 87 см, Длабочина - 98 см. Механизам-кревет може да се вгради во тросед или двосед.

Aspen

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 224 см, Двосед - 167 см, Фотелја - 108 см, Висина - 104 см, Длабочина - 93 см, АГОЛНА: 252 х 252 см, 310 х 310 см, 310 х 252 см. Механизам со кревет може да се вграи во тросед и двосед.

Belevue

ДИМЕНЗИИ: Тросед -210 см, Двосед - 170 см, Фотелја - 130 см, Висина - 90 см, Длабочина - 100 см. Механизамот со кревет може да се вгради во тросед и двосед.

Orlando

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 197 см, Двосед - 157 см, Фотелја - 93 см, Висина 90 см, Длабочина - 85 см.

Paradise

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 206 см, Двосед - 176 см, Фотелја - 112 см, Висина - 93 см, Длабочина - 94 см

Roller

ДИМЕНЗИИ: 285 х 178 см. Висина 90 см, Длабочина 97 см

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 9.00 - 19.00

                           сабота 9.00 - 15.00


Салон: +389(02) 26 00 667
info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG