Производи Палета на производи на Елитте Софа

Viewing Project / Corona

Достапни димензии за АГОЛНА гарнитура: 310 х 250, 310 х 210, 250 х 210 и други димензии.
Врати се назад

Совршена гарнитура за модерна дневна соба или канцеларија. Достапна е како тросед/двосед/фотелја или аголна варијанта во повеќе димензии.

ДИМЕНЗИИ: Тросед - 237 см, Двосед - 178 см, Фотелја - 120 см, Висина 78 см, Длабочина 90 см. АГОЛНА: 310 х 250, 310 х 210, 250 х 210 и други димензии.

Конструкција: Чамово дрво, слоевит панел.

Потпора: Еластични вкрстени ластици направени од полипропулен и природен латекс.

Елементи: Перниците за седење, перниците за грб и наслоните за раце се исполнети со еколошка полиуретанска пена со различна цврстина и густина, обложена со полиестерска вата. 

Тапацир: Кожа, микрофибер, мебел штоф. Перниците за седење, перниците за грб и наслоните за раце се фиксни. 

Ногарки: Хромиран метал, висина 10 см.

Достапни модели:  Тросед, двосед, фотелја, аголна.

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 9.00 - 19.00

                           сабота 9.00 - 15.00


Салон: +389(02) 26 00 667
info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG