Производи Палета на производи на Елитте Софа

Viewing All Project / Фотелји и табуретки

Agata

Фотелја која е уникатно парче мебел со препознатливиот дизајн на Честер.

AKIT

Димензија: Ширина- 78 cm, Длабочина - 74 cm, Висина -94 cm

ALASKA табуретка

Табуретка ALASKA која може да се изработи во димензија 90 х 60 или други димензии.

Chester

Фотелја која е уникатно парче мебел со препознатливиот дизајн на Chester. Достапна е во кожа/ штоф/ микрофибер.

Claque

Уникатна фотелја-столица која ќе внесе топлина во секоја просторија. Со својот дизајн но и со беспрекорната удобност ќе биде омилено катче во домот за многумина.

Emilia F

Димензија : 100 х 60 см. Достапна е и во округла варијанта.

Flower

Табуретка, масичка и лежај - 3 во 1. Flower е уникатно парче мебел кое за само неколку секунди се трансформира.

FLYNN Armchair

Уникатна фотелја изработена со метална конструкција, додека седиштето може да биде изработено во повеќе различни материјали и бои.

IKE

Мала фотелја со конструкција од природно дрво со природна завршница и седење од крзно од коза.

Katja

КАТЈА фотелја - компактна и уникатна, не го оптоварува просторот, не зафаќа многу простор а идеално се вклопува со било која гарнитура како уникатно парче, или две во пар создаваат идеално самостојно катче во домот.

Kondo

Табуретка КОНДО изработена во чиста телешка кожа, со димензии 45х45х45 см.

Lanika

Фотелја која е уникатно парче мебел со препознатливиот дизајн на Lanika. Достапна е во кожа/ штоф/ микрофибер.

Oslo

ДИМЕНЗИЈА: 72 х 72 см, Висина - 68 см

Palmer

Палмер релаксирачка фотелја со уникатен италијански дизајн. Комбинација која ја обезбедувана посакуваната релаксација на крајот од работниот ден или за време на викендот. Удобна комбинација која ќе ви овозможи уживање при попладневната дремка, при читање книга или при гледање телевизија. Може да се изработи во повеќе типови и бои на микрофибер. Парче мебел кое ќе стане Ваше омилено место во домот.

Tampa

Perfect armchair to enjoy while watching TV or reading a book.

VALSA Armchair

​ВАЛСА е прекрасна вотелја-клацкалка каква што секој посакува да има во домот. Создадена е за релаксирачки моменти и вистинско уживање.

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 9.00 - 19.00

                           сабота 9.00 - 15.00


Салон: +389(02) 26 00 667
info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG