Производи Палета на производи на Елитте Софа

Viewing All Project / Маси и столици

ANANAT Chair

Удобна и стилска трпезариска столица достапна во две бои- светло сива и темно сива.

Andre Armchair

Столица/фотелја која може да стои самостојно во мало катче од просторијата, или заедно со уште една во пар. Може да биде модерна трпезариска столица или замена за мала фотелја.

ARYA Table

Трпезариска маса со ногарки од хромиран метал и плотна од фарбан медијапан, бела боја, мат. Димензија 160 х 90 см.

ARYA TABLE black, glass

Трпезариска маса достапна во неколку димензии: 160 х 90, 180 х 100 и 200 х 100.

ARYA Table Porcelain

Прекрасна трпезариска маса со димензија 160x90 , со фарбани метални ногарки во мат бела боја и површина од висока технологија на порцелан со потпора од стакло.

ATTA Porcelain Table

ATTA Маса со порцелан финиш и димензија 120x80 која се отвора до димензија 180х80. Достапни се и други димензии и бои.

ATTA porcelain Vulcano Humo

Ултра модерна трпезариска маса на отварање, со димензија 160(220)x90.

Carter Table

​Трпезариска маса со димензија 200 х 100, со ногарки од хромиран метал, мат, и површина од дабово дрво.

CORNER Table chromed, clear glass

Трпезариска маса достапна во две димензии 140 х 90 и 160 х 90.

Corvette

Трпезариска маса 200 x 90 со рамка и ногарки од дрво и површина со ефект на бетон.

Danai Armchair

Фотелја/ столица изработена во штоф во светло сина нијанса, и дрвени ногарки во натур боја.

EOS Table

Округла EOS трпезариска маса со димензија на дијаметар 120 см. Поради стаклената површина не го оптоварува просторот и дава елегантен впечаток на трпезаријата.

Gina столица

Џина столици - истовремено се класични и модерни, интересни и префинети.

Klam Armchair

Модерна и удобна столица направена со комбинација од дрво и пластика. Одберете бела или транспарентна боја и вклопете ја во било кој дел од домот. Идеална е за ентериери со скандинавски стил на уредување.

Lars Chair

Трпезариски столици со врвна изработка, модерен дизајн и голема удобност.

MYSTERE chair

Елегантна столица од плиш со златни ногарки.

NACK Table

Трпезариска маса со димензија 180 х 100 см со метални ногарки во црна или бела боја и површина од природно обработено дабово дрво со нерамна завршница за уште поавтентичен изглед.

NILSON Barstool

Шанкерска столица изработена во штоф во сива нијанса, со метални ногарки со финиш-дрво .

STAG Barstool black wood fabric

Барски столици со тапацирано седење и дрвени ногарки во црна боја со бакарни детали.

STAG Barstool wood plastic

Барска столица од пластичен потпирач, со меко седење од еко кожа и дрвени ногарки.

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 9.00 - 19.00

                           сабота 9.00 - 15.00


Салон: +389(02) 26 00 667
info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG