Новости Вести Elitte Sofa

Ексклузивни керамички маси отпорни на гребење, топлина и дамки

0 Comments
7680
22 Jun 2020

Најновиот тренд кај уредувањето на трпезарискиот простор се маси со керамичка површина врз основа од стакло, а со изглед на луксузен мермер или камен. Ваквите трпезариски маси можат да бидат дел од сите прослави, ручеци и забави, а сепак да останат чисти и без никакво оштетување. 

Технологијата постојано го менува начинот на животот, па затоа запознајте ја најновата иновација која ја комбинира убавината на мермерот и издржливоста на керамиката, преку ексклузивните трпезариски маси кои се отпорни на гребење, топлина, сечење и дамки.

Porcelain Kalos White

Iron-moss2

Во Елит СОФА се достапни неколку модели на трпезариски маси со врвен квалитет и неодолив модерен изглед, изработени од керамичка(порцеланска) површина во повеќе бои и димензии. Повеќето од нив се достапни само по порачка.

Ви ги претставуваме моделите на трпезариски маси кои се опфатени со овој тренд кој дефинитивно ќе го посакате во вашиот дом.

1. Модел NACK фиксна, достапна во димензии 160 см, 180 см и 200 см, 

Боја на ногарки: Црна

Боја на керамичка површина: Iron Corten, Iron Moss

nack2

2. Модел UVE фиксна, достапна во димензии 180 см и 200 см,

Боја на ногарки: Сребрена

Боја на керамичка површина:Iron Corten, Iron Moss

Uve-iron-moss

3.Модел ARYA фиксна, димензии 160 см, 180 см, 200 см

Достапни комбинации: Црни ногарки  - Iron Corten површина

                                        Дрво натур ногарки - Kalos White површина

                                        Бели ногарки - Kalos White површина

 arya1

Arya-3

Arya White

arya-iron

4.Модел ATTA, на отварање, димензии 120(180)*80, 140(200)*90, 160(220)*90

Боја на ногарки: Бела, Светло сива, Темно сива

Боја на керамичка површина: Hydra Plomo, Vulcano Roca, Kalos White, Iron Moss, Iron Corten

atta1

Atta-3

Atta-porcelain

За дополнителни информации и порачки ве молиме посетете го нашиот салон или контактирајте не' на некој од начините наведени во категоријата КОНТАКТ.

Во продолжение погледнете ги сите нијанси од достапните бои на порцелан.

0.0
Last Modified: Monday 22 June 2020 15:41
Related Articles: Саем за мебел во салонот на Елит СОФА 8 предлози за тренди софи/гарнитури за вашата дневна соба ЈАНУАРСКИ АКЦИИ: Гарнитура Феникс и маса АРИЈА на -20% попуст ​САЕМСКА АКЦИЈА: Сите гарнитури во штоф на -25% попуст! Нова колекција ексклузивни клуб масички ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА ​Елит СОФА е победник на изборот за најдобро аранжиран излог со мебел со италијански дизајн САЕМ за мебел 2018 во салонот на Елит СОФА Сите софи на попуст од -20% во повеќето штофови и микрофибер
керамика маси мермер порцелан трендови Трпезарии

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.