Новости Вести Elitte Sofa

​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер!

0 Comments
4690
11 Apr 2019

Порачајте го било кој модел на гарнитура во прекрасниот FOX PURPLE водоотпорен микрофибер, и дојбијте -25% попуст.

Виолетовиот микрофибер има одлични карактеристики, пред се поради својата издржливост и отпорност на дамки и течности.

Инаку, волшебната виолетова боја настанува со комбинација на спокојната сина и возбудливата црвена боја. Таа била омилена боја и на египетската кралица Клеопатра.

Инспирација во неа нашол и познатиот композитор Ричард Вагнер, кој своите опери ги компонирал во виолетова соба. Денеска се смета за кралска боја која симболизира престиж, моќ, амбиција, богатство и екстраваганција. Виолетовата се врзува и за мудрост, достоинство, креативност, магија и таинственост.

Last Modified: Monday 15 April 2019 11:08
Related Articles: Саем за мебел во салонот на Елит СОФА 8 предлози за тренди софи/гарнитури за вашата дневна соба Округли теписи во природни материјали – тренд што мора да го имате дома! ЈАНУАРСКИ АКЦИИ: Гарнитура Феникс и маса АРИЈА на -20% попуст Ексклузивни керамички маси отпорни на гребење, топлина и дамки ​САЕМСКА АКЦИЈА: Сите гарнитури во штоф на -25% попуст! ​Салонски САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2019 во Elitte SOFA ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА ​Елит СОФА е победник на изборот за најдобро аранжиран излог со мебел со италијански дизајн САЕМ за мебел 2018 во салонот на Елит СОФА
виолетова попуст софа

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.