Новости Вести Elitte Sofa

​Елит СОФА е победник на изборот за најдобро аранжиран излог со мебел со италијански дизајн

0 Comments
7170
26 Mar 2018

Елит СОФА е победник во натпреварот за најубаво уреден излог со мебел со италијански дизајн. Натпреварот по повод Светскиот ден на италијанскиот дизајн го организираше Italian Trade Agency, во соработка со Италијанската амбасада и Италијанскиот институтот за дизајн.

По тој повод, заменик амбасадорот на Италија, Алесио Ликуори, и претставник од Italian Trade Agency го посетија салонот на Елит СОФА и на компанијата и доделија специјално признание.

Во натпреварот учествуваа неколку салони за мебел кои ги аранжираа своите излози со мебел со италијански дизајн. На излогот на Елит СОФА беше изложена гарнитурата ИБИЦА изработена во микрофибер во бела боја со текстура на кожа, клуб масичката YUKI, фотелјата Катја изработена во плиш во тиркизна боја и фиокар COLLIN со интересен дизајн, изработен во дрво од манго и со фиоки во неколку нијанси. 

Дополнителен акцент на излогот даваат и многуте перничиња во разиграни бои и останатите детали: ламба Стилио, полици и декорации.

Елит СОФА е компанија со седиште во Визбегово, Скопје, која произведува ексклузивен тапациран мебел со италијански дизајн и по италијанска експертиза.Во салонот лоциран на Качанички Пат бб се изложени голем број модели на гарнитури за седење, лежаи, трпезариски маси и столици и останати парчиња мебел.

5.0
Last Modified: Monday 26 March 2018 15:07
Related Articles: Луксузен мебел во DA VINCI матирана кожа, со Easy-clean карактеристики Мебел во букле материјал - хит број 1 во ентериерното уредување! Саем за мебел во салонот на Елит СОФА 8 предлози за тренди софи/гарнитури за вашата дневна соба ЈАНУАРСКИ АКЦИИ: Гарнитура Феникс и маса АРИЈА на -20% попуст Ексклузивни керамички маси отпорни на гребење, топлина и дамки ​САЕМСКА АКЦИЈА: Сите гарнитури во штоф на -25% попуст! ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! ​Салонски САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2019 во Elitte SOFA ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА
гарнитура Елит СОФА излог мебел Салон Салони за мебел софа

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.