Новости Вести Elitte Sofa

Сите софи на попуст од -20% во повеќето штофови и микрофибер

0 Comments
4769
09 Feb 2018

Елит СОФА започна со голема пролетна акција со најдобра понуда до сега. Сите производи (гарнитури, фотелји, лежаи, столици, табуретки) можете да ги добиете на попуст од -20%. Во понудата се опфатени 10 типови на италијански штоф и микрофибер, сите со уникатни карактеристики.

Микрофибер MVD - исклучително мек микрофибер со високи микровлакна кои се отпорни на дамките и се чисти само со влажна крпа. Антибактериски, антистатичен и антиалергиски материјал достапен во светло сива, антрацит, крем и темно кафеава нијанса.

Микрофибер SOLE - мазен микрофибер со принтана текстура, докажано отпорен дека само со вода лесно се отстрануваат сите дамки од него. Антибактериски и антиалергиски материјал достапен во неколку нијанси на крем и кафена.

Штоф DAFNE - пријатен и мек штоф со ситна текстура кој е совршен избор за оние кои не сакаат кожа и микрофибер. Делува топло, пријатно и удобно. Антибактериски, антистатичен и антиалергиски. 

Микрофибер FOX - мек микрофибер со карактеристика која многумина ја бараат - водоотпорен и отпорен на дамки. Не впива никакви течности, а дамките од него се чистат само со влажна крпа. Антибактериски, антистатичен и антиалергиски. Одлично прилега на сите дизајни и модели. Достапен е во многу бои и нијанси.

Микрофибер COWBOY - микрофибер со изглед на винтиџ кожа. Нееднаквата распротранетост на бојата прави мебелот во Cowboy да изгледа луксузно и богато, а само добрите познавачи на материјали ќе знаат дека не станува збор за кожа туку за микрофибер. Мазен по текстура и пријатен на допир, а во суштина многу цврст материјал отпорен на гребење - идеален избор за семејства со миленици поради. Антиалергиски, антистатичен и антибактериски.

Микрофибер MOZZART - уште еден микрофибер со изглед и текстура на кожа. За разлика од COWBOY кој е мазен, овој микрофибер ја задржува рапавата крупна текстура на кожата.Прилично цврст материјал кој супер прилега на сите модели на гарнитури. Антиалергиски, антистатичен и антибактериски.

Штоф KITANA - прекрасен штоф со мека текстура и плетка во вид на рибина коска. Наменет за оние кои сакаат мазни и пријатни материјали. Се одржува со влажна памучна крпа и благи, неабразивни средства. Антибактериски и антиалергиски, со поминат тест на горење од цигари.

Штоф BLADE - италијански штоф со истите карактеристки како и KITANA, само со различен изглед и поиспакната текстура. Достапен во повеќе бои и нијанзи.

Микрофибер SAHARA - материјал со карактеристика EASY CLEAN од кој сите дамки се чистат само со влажна крпа. Има прилично испакната текстура на крупна кожа и е достапен во повеќе бои.

Штоф CAMELOT - промотивно овој штоф се најде на оваа листа. Има најкрупна текстура и одлична карактеристика - не впива течности што го прави одличен за одржување. Има прилично цврста површина и е идеален за гарнитури со прави линии. Достапен е само во беж нијанса.

0.0
Last Modified: Friday 09 February 2018 13:31
Related Articles: Саем за мебел во салонот на Елит СОФА 8 предлози за тренди софи/гарнитури за вашата дневна соба Округли теписи во природни материјали – тренд што мора да го имате дома! ЈАНУАРСКИ АКЦИИ: Гарнитура Феникс и маса АРИЈА на -20% попуст Сабота без ДДВ + ПОПУСТ! Ексклузивни керамички маси отпорни на гребење, топлина и дамки ​САЕМСКА АКЦИЈА: Сите гарнитури во штоф на -25% попуст! ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! ​Салонски САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2019 во Elitte SOFA ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА
материјали микрофибер попуст штоф

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.