Новости Вести Elitte Sofa

ТРЕНДОВИ за 2018 : Мебел во темно сина боја

0 Comments
9919
17 Oct 2017

Мебелот во кралска сина/тегет/индиго/темно сина боја ќе биде вистински хит во 2018-та година. За оние кои ги следат трендовите, уредувањето на домот со вакви нијанси ќе биде вистински предизвик.

Постојат голем број нијанси на темно сина боја, како што се кралска сина, индиго сина, оксфорд-сина и т.н., па одберете ја онаа која вам најмногу ви се допаѓа.

11235069_1095880673761300_5184758219665140676_o

Темните нијанси на сина се ценети поради нивната неутралност и асоцијацијата на класиката и удобноста. Нијансите на темно сина боја се вклопуваат со речиси сите палети на бои, и одговараат на секој стил на уредување. Темните тонови на оваа боја го привлекуваат вниманието и ги истакнуваат просторот. Со оглед на тоа што станува збор за темна боја, потребно е нејзиното присуство да се балансира со други бои, кои ќе создадат констраст. Без оглед на тоа дали ќе одберете гарнитура во темно сина боја, или пак ќе се одлучите само фотелјата, столиците и декоративните перници да бидат во темно сина боја, несомнено ќе внесете доза раскош во вашиот простор.

1743473_1066357190046982_179873797550529070_n

Ваквите нијанси совршено се комбинираат со бела и светло сива и светло сина нијанса, но и со светло зелена или жолта нијанса - комбинации наменети за оние похрабрите.

Во Елит СОФА повеќето материјали за тапацирање во својата палета на бои содржат вакви нијанси на темно сина боја, па така, било кој модел од нашите гарнитури, лежаи и столици можете да го имате во оваа трендов

Повелете на презентација на нашите модели и материјали во нашиот салон, а во продолжение погледнете неколку идеи како да внесете темно сина боја во вашиот ентериер:

40be0eedf503c1a60eb8fa4ff0ae0e91
ab67ec11f558b55cbed14ff4d7ce41f7--ikea-armchair-blue-armchair
7e2a7c4948abc6d11bb51f01e2585c4a--luxury-bedroom-furniture-luxury-bedrooms
Blue-tufted-upholstered-sofa

blue-velvet-armchair-Living-Room-Contemporary-with-blue-velvet-armchair-built
blues-blue-bed
White-and-Blue-Damask-Bedroom-Livingetc-Housetohome
18894_1104142576268443_3853719991873590691_n
transitional-living-room
6ee62983d1166a500bc90d91a44689ea--color-combos-room-color-combination
sliding-glass-door-curtains-Living-Room-Farmhouse-with-blue-armchair-blue-sofa
Luxury-font-b-navy-b-font-font-b-blue-b-font-egyptian-cotton-bedding-sets-sheets
Blue-and-white-living-room-with-L-shaped-sofa
kralskasina-m


5.0
Last Modified: Tuesday 17 October 2017 11:14
Related Articles: Луксузен мебел во DA VINCI матирана кожа, со Easy-clean карактеристики Мебел во букле материјал - хит број 1 во ентериерното уредување! Саем за мебел во салонот на Елит СОФА 8 предлози за тренди софи/гарнитури за вашата дневна соба Округли теписи во природни материјали – тренд што мора да го имате дома! ​САЕМСКА АКЦИЈА: Сите гарнитури во штоф на -25% попуст! ​Попуст на сите модели во виолетов микрофибер! ​Салонски САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2019 во Elitte SOFA ​Започнаа есенските попусти во Елит СОФА ​Елит СОФА е победник на изборот за најдобро аранжиран излог со мебел со италијански дизајн
2018 blue trends мебел трендови

No Comments Yet...

Leave a reply

Your email address will not be published.