Производи Палета на производи на Елитте Софа

Производ / Elly

Идеален лежај за љубителите на едноставниот, модерен дизајн.
Цена:
Залиха:
Врати се назад

Задржувајќи го минимализмот и чистите линии, ELLY лежајот лесно се вклопува во современиот и модерен дизајн на спалните соби. Може да се изработи во повеќе типови материјали (кожа, штоф, микрофибер) и во многу бои и нијанси.

Лежајот доаѓа со еластичен латофлекс кој овозможува удобност при користењето и одговара на сите типови на душеци. Исто така латофлексот овозможува циркулација на воздухот низ душекот и го заштитува од влага и скапување. Зависно од потребите на корисникот, лежајот може да се направи со, или без простор за складирање.

Лежајот ELLY може да се изработи во димензии по ваша желба, како единечен или брачен лежај.

Внатрешни димензии за душек: 120 х 200, 140 х 200 , 160 х 200 , 180 х 200 , 200 х 200

Надворешни димензии на лежајот: 135 х 215, 155 х 215, 175 х 215, 195 х 215, 215 х 215.

Facebook

Контакт информации

Елитте Софа ДОО „Качанички Пат", бб, 1000 Скопје, Македонија

Работно време: пон-пет 10.00 - 19.00

                           сабота 09.00 - 16.00


Салон: +389(02) 26 00 667

info@elittesofa.mk

Големопродажба:  +389 (0)73 215 011

sale@elittesofa.mk


е-каталог

ECATALOG